Posiadacze laptopów na pewno znają ten problem – bateria zaraz po kupieniu sprzętu działa bardzo dobrze i wytrzymuje tyle czasu, ile powinna.Kłopoty zaczynają się w różnych okresach, w zależności od eksploatacji. Jeśli zależy Ci na komfortowej pracy z laptopem bez konieczności zastanawiania się, czy tym razem bateria wytrzyma, warto jest znać pewien sposób na sprawdzenie jej stanu. Pomoże to stwierdzić, czy czas już zacząć rozglądać się za nową baterią. Prezentowane poniżej rozwiązanie dotyczy systemu Windows 10.

Aby sprawdzić żywotność baterii w naszym laptopie, wystarczy prawym przyciskiem myszy kliknąć na przycisk Start i wybrać „Wiersz polecenia (administrator)”. W wierszu polecenia należy wpisać: powercfg /batteryreport /output „C:\raport_stan_baterii.html„. Pogrubiony tekst zastąp ścieżką do wybranego folderu i dowolną nazwą pliku o rozszerzeniu .html.
W ten sposób we wskazanej lokalizacji pojawi się plik, dzięki któremu możesz sprawdzić aktualny stan baterii. Raport zapewnia informacje dotyczące średniego czasu pracy baterii. Systematyczne generowanie raportu pozwoli ocenić, z jaką szybkością spada żywotność baterii i kiedy warto kupić nową.

Jeśli zauważyłeś, że Twoja bateria ma coraz słabszą żywotność i nie spełnia Twoich oczekiwań, zapraszamy do naszego sklepu. Znajdziesz w nim szeroką ofertę różnego rodzaju części do komputerów i laptopów, w tym baterii. Jeśli Twojego modelu nie ma na naszej liście, napisz do nas – postaramy się sprowadzić ją specjalnie dla Ciebie.